Na sprzedaż udział w kamienicy w Poznaniu na Jeżycach

przez Urbano W Nieruchomości na sprzedaż

27

maj
2020
image_pdfimage_print

Na sprzedaż oferujemy udział wynoszący 2,33 % w nieruchomości położonej w Poznaniu przy ulicy Wawrzyniaka 13 (numer działki ewid. 129). Nieruchomość o powierzchni użytkowej wynoszącej 1.181 m.kw. usytuowana jest na Jeżycach – śródmiejskiej dzielnicy Poznania, w której przeważa kamienicza zabudowa z przełomu XIX i XX w. Jeżyce w ostatnich latach znacznie zyskały na atrakcyjności poprzez zauważalną odnowę budynków i przestrzeni publicznej i stają się modne.

Udział pokrywa 27,52 m.kw całej powierzchni użytkowej lokali stwierdzonej inwentaryzacją budowlaną, którą od lat posługują się współwłaściciele. Budynki posadowione są na działce o powierzchni 787 m.kw.

Wartość kamienicy w aktualnym stanie technicznym szacujemy na  około 7.000.000 zł. Zlecenie zarządzania nieruchomością wiele lat temu zostało  powierzone wyspecjalizowanej firmie. Dla nieruchomości został powołany zarząd. Wpływy z czynszów za poszczególne, niewydzielone nieruchomości pobierane są  przez współwłaścicieli. Przychody z nieruchomości pobierane przez  współwłaścicieli / zarządcę z oferowanego do sprzedaży udziału nie są  rozliczane. Nieruchomość jest remontowana, posiada plany na dalsze prace  budowlane. Środki na remonty oraz bieżącą obsługę pochodzą z funduszu remontowego oraz przychodu z czynszu za nieobjęte lokale. Według dokumentów tylko dla małej części nieruchomości (chodzi o budynek w oficynie o powierzchni około 70 m.kw) została podpisana umowa wyłącznego korzystania (quoad usum), która nie została ujawniona w księdze wieczystej nieruchomości. W ostatnim czasie wśród współwłaścicieli ukształtowało się przekonanie, co do możliwości zniesienia współwłasności. Jest ogólny plan objęcia „wolnych” lokali (zajętych przez lokatorów) oraz wolnej części wysokiego strychu wyposażonego w media.

Sprzedawane udziały nie mają teraz pokrycia w powierzchni użytkowej. Nie są też ujęte w planie do objęcia w przyszłości. W planowanym procesie zniesienia współwłasności oferowane do sprzedaży udziały powinny zostać spłacone. Bez sprzedaży (wykupu/spłaty) niepokrytego udziału założenie poszczególnych ksiąg wieczystych dla lokali, które od lat w świetle art. 2 ust. 2 Ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (Dz.U.Nr.85, poz. 338) są samodzielnymi lokalami, bowiem spełniają wszystkie wymogi pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi nie będzie możliwe.

Cena 142.000 zł

Kontakt T. 721 872 266

Zostaw wiadomość