Marka „Willa Urbano” pojawiła na rynku mieszkaniowym wraz z realizacją budowy na poznańskim Urbanowie, przy ulicy Piątkowskiej. Inwestycja pod tą marką została opracowana jako wzorcowy projekt deweloperski przez kancelarię urbanistyczno-prawną w latach 2007-2010. Budowa zakończona w 2012 roku uformowała nowoczesny budynek wielorodzinny, 26-lokalowy z ogrodem skandynawskim i podgrzewanym zjazdem do hali garażowej.
Wysoki standard budynku wyróżniały także kolorowe wideodomofony, estetyczne, pozbawione typowej surowości, barwne wykończenie hali garażowej oraz system monitoringu umożliwiający podgląd z kamer zainstalowanych na budynku bezpośrednio w lokalach mieszkańców. Sprzedaż mieszkań zakończono jesienią 2013 roku. Wtedy też podjęto decyzję o opracowaniu kolejnych projektów inwestycyjnych. Już 16 stycznia 2014 roku firma uzyskała decyzją prezesa Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej świadectwo ochronne na znak towarowy URBANO, co dopełniło całości w traktowaniu inwestycji na wysokim poziomie dbałości o każdy szczegół.
W następnych latach firma przygotowała projekty kolejnych inwestycji mieszkaniowych: na poznańskim Sołaczu przy ulicy Grudzieniec, w dzielnicy Główna – przy ulicy Suchej, a także w Wąsoszu przy ulicy 1 Maja. W październiku 2015 decyzją starosty górowskiego inwestycja Willi Urbano w Wąsoszu uzyskała pozwolenie na budowę. Budynek jest realizowany w ścisłej współpracy z firmą PREBET z Ostrowa Wielkopolskiego. Z kolei w kwietniu 2020 pozwolenie na użytkowanie uzyskał 16-mieszkaniowy budynek wielorodzinny Willa Urbano przy ulicy Suchej w Poznaniu.
W projektowanych przez URBANO inwestycjach typu willa miejska powstaje zwykle od 8 do 26 lokali mieszkalnych, co sprawia że inwestycje te cechuje większa kameralność aniżeli w przypadku większości inwestycji deweloperskich. Wysoka jakość życia mieszkańców Willi Urbano jest celem dewelopera. Średniej wielkości budynki o charakterze willi miejskich są głównym kierunkiem rozwoju dla deweloperskiej gałęzi działalności firmy URBANO.