Poznań – Jeżyce, oryginalne mieszkanie w secesyjnej kamienicy

przez Urbano W Nieruchomości na sprzedaż

18

lis
2020
image_pdfimage_print

Na sprzedaż nieruchomość położona w Poznaniu przy ulicy Wawrzyniaka 21.

Oferta dotyczy lokalu mieszkalnego o powierzchni około 72 m kw. Mieszkanie jest 2 pokojowe, usytuowane na 1 piętrze w częściowo odnowionej secesyjnej kamienicy na poznańskich Jeżycach przy ulicy Wawrzyniaka.

Kamienica powstała zapewne na początku XX wieku (możliwe, że w latach 1905-1910). Jest to budynek wielorodzinny zbudowany na planie litery C, tworzącej podwórko w stylu patio. Budynek frontowy oraz boczne oficyny są 4 kondygnacyjne. We frontowej części, na parterze znajdują się lokal usługowe. Elewacja budynku oraz dachy są po generalnym remoncie.

Lokal usytuowany jest w budynku głównym z oknami od ulicy Warzywniaka (pokój z balkonem), inne pomieszczenia (pokój, kuchnia, łazienka) mają okna z widokiem na podwórko na którym rośnie olbrzymi orzech włoski.

Mieszkanie wymaga remontu, który został zaplanowany w następujący sposób: wykonano inwentaryzację lokalu oraz zaplanowano do wykonania nową instalację elektryczną, gazową, wodną i kanalizacyjną w obrębie lokalu. Ściany zostaną umyte, wytynkowane i gipsowane oraz pomalowane. Sufity zostaną odnowione. Na podłogach ułożone są deski drewniane, które zostaną wycyklinowane. Zdobiona stolarka drewniana zarówno drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz okienna zostanie odrestaurowana. W ramach wykonywanych prac zostaną zamontowane: nowy piec centralnego ogrzewania oraz kaloryfery i głowice termostatyczne, osprzęt elektryczny. W łazience zostanie wymieniona armatura oraz baterie wannowa, prysznicowa, umywalkowa. Zostaną położne płytki ceramiczne zgodnie z projektem. W kuchni planowana jest zabudowa kuchenna z kamiennym blatem, pełnym wyposażeniem AGD – płytą indukcyjną, piekarnikiem, zrywarką, lodówką, kawiarką.

Mieszkanie ma bardzo wygodny i komfortowy układ z centralnym korytarzem z którego można się dostać do każdego z pomieszczeń. Dodatkowo w mieszkaniu jest oryginale przejście z pokoju do pokoju poza korytarzem, co wyróżnia taki układ funkcjonalny i nadaje mu dodatkowych funkcjonalności. W kuchni jest dodatkowo mała spiżarnia ukryta za drzwiami, które pasują do reszty stolarki. Niesamowita jest sama łazienka, która w mieszkaniu znajduje się na podeście na który prowadzą drewniane schody wraz z poręcza. Istnie królewskie WC.

Do mieszkania przynależny ogromna piwnica o powierzchni ponad 21 m.kw. Z przedmiotowym lokalem powiązany jest udział w nieruchomości wspólnej (lokalach oraz blisko 800 metrowej działce gruntu na której budynek jest posadowiony).

Dodatkowym atutem są piece kaflowe w które zostały wyposażone pokoje. Mieszkanie jest wolne, niezamieszkałe i przygotowane do rozpoczęcia remontu. Sprzedaż obiektu na każdym etapie remontu w ramach posiadanych udziałów w nieruchomości, wyłącznie za gotówkę lub zamiana na inną nieruchomość. Cena do ustalenia.

Co oferujemy?

Apartament na Jeżycach, Poznań ulica Wawrzyniaka 21, modna dzielnica, ciekawa architektura, wysokie pomieszczenia, niezależny układ mieszkania, loggia, wysoki standard wykończenia.

Podsumowanie oferty

Adres nieruchomości: Poznań, ul. Wawrzyniaka 21

Przedmiot sprzedaży: udział w nieruchomości zabudowanej

W ramach udziału: lokal mieszkalny na I piętrze, piwnica

Stan lokalu: w trakcie remontu

Powierzchnia mieszkania: 72m kw.,

Pomieszczenia w mieszkaniu: korytarz, 2 duże pokoje, kuchnia, łazienka

Powierzchnia piwnicy: około 20m kw.

Sposób ogrzewania: istniejące – 2 piece kaflowe, planowane – centralne, zasilane kotłem dwufunkcyjnym zamontowanym w kuchni lub w łazience

Cena do uzgodnienia

Kontakt w sprawie nieruchomości:

T. 61 221 25 21
T. 781 872 266

Zostaw wiadomość